Nowoczesne zasłony do salonu

Aranżacja pomieszczenia sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przytulna i estetyczna. Sam projekt aranżacji nie opiera się gównie na meblach czy oświetleniu. I istotną rolę odgrywają również odpowiednie osłony na okna pełniące funkcję dekoracji, dzięki, którym dodamy odrobinę charakteru naszemu salonowi.

Jaki materiał na zasłony wybrać?

Producenci zasłon dwoją się i troją, wymyślając coraz to bardziej przyciągające wzrok wzory. Duża gama kolorów i krojów również nie pomaga nam dokonać odpowiedniego wyboru. Warto zaznaczyć, że zasłony mogą mieć różną grubość, gęstość i gramaturę materiału, przez co przepuszczają promienie słoneczne w innym natężeniu. Popularne i chętnie wykorzystywane materiały w domach to bawełna, welur lub blackout, którego nieprzepuszczalność słońca wynosi nawet 95%. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na duże nasłonecznienie.

Indywidualna fantazja

Zasłony z motywem ozdobnym w postaci kraty mogą trochę ożywić salon, szczególnie gdy pomieszczenie jest urządzone klasycznie. Oczywiście nie możemy przesądzić z doborem wzoru, jak i intensywnością koloru, ponieważ pomieszczenie utraci estetykę. zasłony do salonu dostępne online z motywem kwiatowym znajdą swoje zastosowanie we wnętrzach urządzonych w stylu angielskim, natomiast pomieszczenia nowoczesne dopełnią efektywne i modne desenie. Ciekawym i skutecznym rozwiązaniem dopięcia aranżacji wnętrza przy użyciu zasłon jest dobranie poszewki do poduszek w tym samym wzorze lub wykorzystanie kwiatów.

Kolor ścian połączony z zasłoną

Zasłony możemy dobrać kolorystycznie i połączyć z dekoracją salonu lub dopasować je do koloru ścian. Oczywiście zasłony nie powinny być w tym samym kolorze co ściany, ponieważ będą mało widoczne. Jeżeli ściany salonu są zielone, to dobrym wyborem okazać się mogą zasłony w różnych odcieniach brązu, bieli czy szarości. W przypadku ścian żółtych możemy zastosować zasłony zielone, niebieskie, szare lub beżowe. Łatwiejszą sytuację mamy przy ścianach koloru białego, ponieważ biel łączy się z każdym kolorem, co znacznie ułatwia podjęcie wyboru.

Salon jest miejscem, gdzie spędzamy dużo wolnego czasu, dlatego warto zapewnić sobie komfort używalności pomieszczenia poprzez odpowiednio dobrane zasłony. Materiały, z których będą wykonane, ochronią pomieszczenie przed nasłonecznieniem, a także stonują lub ożywią przestrzeń. Aby zasłony posłużyły nam przez długi czas, istotną kwestią jest ich odpowiednie czyszczenie zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdziemy na metce lub opakowaniu.

Posts Tagged with…