Jakie zasłony do salonu wybrać na zimę?

Zgodnie z aktualnymi trendami dziś urządzając salon już nie zastanawiamy się nad tym, czy zainwestować w zasłony. Minimalistyczne, sterylne i niemal pozbawione ozdób wnętrza znacząco tracą na popularności. Dlatego jedynym pytaniem pozostaje to, na jaki wystrój okna w salonie warto się zdecydować. Co ciekawe, współcześnie nie dekorujemy salonu raz na zawsze. Pragniemy zmian i dostosowujemy aranżację do pór roku, a nawet ważnych świąt i okazji. 

Czym się kierować wybierając zimowe zasłony do salonu?

Zima to piękna pora roku, która rozpoczyna się magicznymi Świętami Bożego Narodzenia. Z roku na rok coraz bardziej przywiązujemy wagę do świątecznego wystroju mieszkania. Dbamy nie tylko o klasyczne dekoracje, ale chętnie zmieniamy również aranżację wnętrz. Jednym ze sposobów na stworzenie w domu pożądanego klimatu jest zainwestowanie w zimowe zasłony do salonu. Wybierając je zwracajmy uwagę na:

– gładkie zasłony z miękkiego welwetu o aksamitnej strukturze,

– zasłony z połyskiem,

– ciemną kolorystykę skomponowaną z motywami florystycznymi lub geometrycznymi.

Efektowne, gładkie zasłony do salonu na zimę jak najbardziej mogą sprawiać wrażenie ciężkich i masywnych. Lubimy jasne barwy, które dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń? Ciekawym wyborem będą na pewno zasłony o stonowanej kolorystyce. Szarości warto zastąpić subtelnymi fioletami, zieleniami, czy też odcieniami niebieskimi. 

Bestsellerowe zasłony do salonu dobra jakość na okres świąteczny

W okresie zimowym wyjątkowo elegancko prezentować się będą zasłony z połyskiem, w tym te z elementami złotymi i srebrnymi. Pamiętajmy o tym, że złoto ociepla wnętrze, a srebro delikatnie je ochładza. Dopasujmy więc zasłony do osobistych preferencji. Zjawiskowo wyglądają ciemne zasłony w kolorze butelkowej zieleni, granatu lub burgundu. W tym roku do łask wrócił również ciemny brąz. Gdy dodatkiem do tego typu tkanin będą połyskliwe wzory to śmiało mówić możemy o najbardziej pożądanym w tym sezonie, świątecznym wystroju okien. Fascynująco na ciemnym, żywym tle komponować się będą na przykład złote róże, srebrne liście lub eleganckie wzory geometryczne nawiązujące do epoki art déco. 

Podobają się nam zasłony we wzory lecz obawiamy się stworzenia chaotycznego wnętrza? Dajmy się ponieść emocjom i podążajmy za trendami. Światowej sławy styliści zalecają eksperymentowanie z aranżacją mieszkań. Łączenie ze sobą z pozoru przeciwstawnych tkanin, wzorów i barw prowadzi do tworzenia unikalnych i bardzo osobistych przestrzeni. Ważne jest jedynie to, aby mieszkańcy czuli się w takiej scenerii doskonale. Bawmy się więc świąteczną stylizacją salonu i wybierajmy piękne, fantazyjne, zimowe zasłony!

Posts Tagged with…