Jak wybrać zasłony do salonu?

Należy mieć świadomość, że udana aranżacja w salonie będzie zależała od odpowiedniego doboru tkanin. Z kolei zasłony mogą nie tylko stworzyć fantastyczną oprawę dla okien, ale również wpłyną na właściwy dopływ światła naturalnego do wnętrza pomieszczenia. Jakie zasłony do salonu będą najlepszą opcją?

Lepszym rozwiązaniem będą zasłony lekkie czy ciężkie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że granulat materiału będzie w bardzo dużym stopniu decydował o tym, w jaki sposób będzie się on układał. Zasłony pluszowe są nie tylko ciężkie, ale również grube i lejące. Materiały wykonane z poliestru wyróżniają się natomiast transparentną strukturą i lekkością. W salonie skandynawskim można zdecydować się na delikatne tkanin. Lekkie zasłony doskonale zdadzą egzamin również w mniejszym pokoju dziennym. W najprostszym możliwym ujęciu zarówno go nie przytłoczą, jak i nie pomniejszą optycznie. Na pluszowe i ciężkie wariacje mogą pozwolić sobie osoby posiadające wysokie i okazałe wnętrza. Zasłony z weluru oraz aksamitu dodadzą im energii, a także zagwarantują obszernym pomieszczeniom przytulny look. 

Zasłony z lnu

Godny uwagi jest fakt, że dla części osób zasłony z lnu mogą być niecodzienną opcją. Len kojarzy się bowiem z niewielkimi serwetkami czy maleńkimi zazdrostkami. Należy mieć świadomość, że lekkie zasłony z lnu mogą prezentować się fantastycznie. Obecnie osoby zainteresowane zasłonami z lnu mogą zaopatrzyć się m.in. w powłóczyste modele. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tego typu estetyka doskonale będzie się komponowała z naturalnymi i przytulnymi wnętrzami. 

Warto postawić na zasłony marszczone czy podpięte?

Upięcie zasłon będzie odgrywało znacznie większą rolę, niż mogłoby się wydawać. Zdecydowana większość osób preferuje bowiem materiał marszczony, który jest puszczony wolno. Przeważnie będą to zasłony, które sięgają od sufitu do samej podłogi. Warto zaznaczyć, że rozwiązanie znajdzie zastosowanie w salonach, które będą wymagały optycznego podwyższenia. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na podpinanie firan

Lepszą opcją będą zasłony neutralne czy w kolorze?

Warto wiedzieć, że zasłony są świetnym uzupełnieniem wielokolorowych i monochromatycznych salonowych aranżacji. Godny uwagi jest fakt że w eleganckich salonach minimalistycznych, w których tonacja jest przeważnie utrzymana w beżach i kremach, dłuższe zasłony mogą być pewnego rodzaju zamknięciem stylizacji. Przyczynią się również do ocieplenia wnętrza. Nie jest zalecane przy wyborze zasłon sugerować się tylko ceną. 

Posts Tagged with…